دریا
 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی    

صوفی نشود صافی تا در نکشد جامی

آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده وبا فرانسه ،اطریش ،لهستان ،دانمارک و هلند هم مرز است.مساحت آن 349223کیلومترمربع وبا82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور اروپا ست .

آلمان هم اکنون یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است وبه عنوان ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می شود.

مقدمات سفر به آلمان  قبل از  فوت مادرم وبا کسب اجازه از مادر بیمارم که با لبخند ی رضایتش را برای رفتنم اعلام نمود فراهم گردید . ومن14 روز بعد از فوت مادرم در حالی که پدرم درسوگ مادر در بستر بیماری بود با دلی نگران وروحی افسرده   باید با شوهرم راهی این سفر می شدم.

در مقدمات سفر اگر چه درسفارت آلمان با ما به خوبی برخورد شد واز اینکه چرا فرزندانم را در این سفر  با خود نمی بریم سوال شد ولی با اعتراض شوهرم  به سیکل طولانی وارائه کلی مدارک جهت  دریافت  ویزا توریستی وانتظار در سفارت جهت مصاحبه پاسخ دادند که ما هم خوشحال خواهیم شد که صف طولانی در این جا بوجود نیاید؟؟!!!

23 تیر ماه با شرکت هواپیمای ماهان به سمت دوسلدرف آلمان پرواز کردیم 5/4 ساعت پرواز  طول کشید .

در درب کنترل نهایی برای پروازاز خانمی که روی بیلچر نشسته بودوبسته بزرگی روی پایش گذاشته بود از محتوای آن سوال شد و جوا ب شوهرش که همراه او بود

 این بود ده کیلو نان سنگک...

ومامور کنترل پرواز با تاملی کوتاه  وبا لبخندی موافقتش را جهت حمل نان به داخل هواپیمااعلام نمود .

در فرودگاه با گل های بسیار زیبا به استقبال ما آمدند. وما را به شهر رکینگ هایزن که در 80 کیلومتری دوسلدرف می باشد بردند

مهمان نوازی ومهربانی  وصبوری برادرشوهرم وهمسر نازنینش و......در  طول این سفر یکماهه برایم درس بزرگی بود.محبتشان را هرگز فراموش نخواهم کرد.......

 

 

شهرداری recklinghausen 

[ چهارشنبه ٦ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ] [ دریا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب