دریا
 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه
رقص چاقو در خانه هنرمندان
 در این مراسم که با حضور هنرمندانی چون بهمن فرمان‌آرا و جمعی از دوستان و علاقه‌مندان پیر گرافیک ایران همراه بود ، فرمان‌‌آرا از دوستان نزدیک این هنرمند درباره ویژگی‌های شخصیتی و حرفه‌ای او صحبت کرد.

فرمان‌آرا فیلمساز کشورمان یکی از مهم‌ترین وجوه شخصیتی مرتضی ممیز را معلم بودن او عنوان کرد و گفت: ممیز دشمن متوسط بودن بود و دوست نداشت که جوانان با استعداد در دام استاد شدن بیفتند.

 


این فیلمساز مطرح و یار سال‌های دیرین این هنرمند فقید، همچنین ممیز را عامل اصلی سرانجام گرفتن همه کارها دانست و گفت: ممیز آدم سختکوش و فعالی بود که معتقد بود باید آدم‌ها را ساخت و در دوران بیماری‌اش نیز چگونگی مقاومت در مقابل بیماری را به ما آموخت.

«افسانه ممیز» ، همسر زنده یاد مرتضی ممیز نیز در یادداشتی کوتاه درباره علاقه ممیز به چاقو نوشته است: ...« چاقو جایگاهی خاص در ذهن مرتضی داشت، هم از آن وحشت داشت و هم آن را وسیله‌ای برای هرس کردن، بریدن بخش‌های زاید و خلاصه کردن و شکل دادن می‌دانست. آن را در گلدان کاشت و از سقف آویزان کرد وعقیده داشت که اگر زندگی را شوخی بگیریم و زحمت نکشیم و وقت را تلف کنیم و ناآگاه و بدخواه و خودپسند باشیم به جای گل در گلدان، چاقو می‌رویانیم و از آسمان به جای باران رحمت، چاقو می‌بارد

[ پنجشنبه ٢٩ بهمن ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ ] [ دریا ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب