به مناسبت روز مهندس

                           

 

 گوشه ای از دست نوشته های مهندس چمران

خدایا همه چیز به من ارزانی داشتی وبر همه اش شکر کردم. جسمی سالم وزیبا دادی ....فکری عمیق وذهنی شدید دادی.از تمام موهبات علمی به اعلا درجه برخوردارم کردی موفقیتهای فراوان به من دادی از همه چیزواز همه زیبائیهاواز همه کمالات به حد نهایت به من اعطا کردی وبر همه اش شکر می گذارم. اما ای خدا بزرگ یک چیز بیش از همه به من ارزانی داشتی که نمی توانم شکرش کنم وآن درد وغم بود.

درد وغم از وجودم اکسیری ساخت که جز حقیقت چیزی نجویدجز فداکاری راهی بر نگزیندوجز  عشق ازآن ترشح نکند.

گوشه‌ای از وصیت‌نامه  چمران

... به خاطر عشق است که فداکاری می‌کنم.
به خاطر عشق است که به دنیا با بی‌اعتنائی می‌نگرم و ابعاد دیگری را می‌یابم.
به خاطر عشق است که دنیا را زیبا می‌بینم و زیبائی را می‌پرستم.
به خاطر عشق است که خدا را حس می کنم، او را می‌پرستم و حیات و هستی خود را تقدیمش می کنم.
عشق هدف حیات و محرک زندگی من است.
زیباتر از عشق چیزی ندیده‌ام و بالاتر از عشق چیزی نخواسته‌ام.

روحش شاد و یاد ش گرامی وروزش مبارک

/ 4 نظر / 7 بازدید
خبرگزاري هنر - آرت نا

«آرت نا» خبرنگار افتخاری می پذیرد http://www.artna.ir/fa/10568 آژانس خبری تحلیلی هنر «آرت نا» در راستاي اطلاع رساني دقيق و هوشمندانه برای کلیه هنرمندان کشور و جهان، بر اساس سياست هاي نظام جمهوري اسلامي ايران در نظر دارد از بین علاقه مندان به حوزه هنر اقدام به جذب تعداد محدودی خبرنگار افتخاری با شرایط ذیل نماید: 1. متقاضيان بايستي ضمن پر کردن فرم زیر و اعلام موافق با اصول و قوانين «آرت نا» مندرج شده در اين صفحه از طريق اينترنتي نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از طریق پست الکترونیکی آن را به آدرس یاد شده ارسال نمایند تا براي تكميل اطلاعات و همچنين انجام مراحل ثبت نام با آنها تماس حاصل شود. پست الکترونيکي: info@artna.ir cartooniran@gmail.com روابط عمومي آرت نا

وحيد زايري

ممنون از تبريكتان . من هم بگي نگي مهندسم ! [نیشخند] ياد افراد آزادانديشي مانند چمران و طالقاني و آويني به خير . خوش به حالشان كه رفتند و مطمئنا اگر بودند ، يا در زندان و حصر خانگي بودند يا دق كرده بودند .