مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گیلان

 درمرکز خدمات سرمایه گذاری استان گیلان در سازمان امور اقتصاد ودارایی در تاریخ 17/4/92 دو طرح توسط مجریان طرح  همراه باسرمایه گذار شرکت خارجی به شرح ذیل  مورد بررسی قرارگرفت.

طرح سرمایه گذاری تولید وسایل بهداشتی وآرایشی با منشا’گیاهی

دکتر برهانی، نماینده شرکت تام کاسپین گیلان بیان نمود این شرکت با همکاری شرکت سرمایه گذاری خارجی ایدل وایز ایتالیا  آماده سرمایه گذاری درخصوص تولید وسایل بهداشتی و آرایشی با منشاء گیاهی است. این طرح سرمایه گذاری حدود 50 میلیون یورو برآورد و  مواد اولیه تولیدات این شرکت بر اساس مطالعات انجام شده و آب و هوای چهار فصل در ایران موجود است.  مشتریان اصلی تولیدات محصولات آرایشی و بهداشتی هم در داخل کشور و هم خارج از کشور مانند چین و منطقه خاورمیانه می باشد. این طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی بوده و کلیه جوانب آن در نظر گرفته شده است. محل احداث طرح بستگی به موافقت مسؤولین استان داشته و ما حدود 200 هکتار زمین برای چند طرح سرمایه گذاری از جمله تولید خودرو سه گانه سوز، نمایشگاه بین المللی، احداث هتل، سایت هلی کوپتری و همچنین تولید وسایل بهداشتی و آرایشی مورد درخواست می باشد. طرح اولیه این پروژه سرمایه گذاری به سازمان صنعت معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و دانشکده کشاورزی ارائه  شده است. تولیدات و سرمایه گذاری درخصوص تامین مواد اولیه وسایل بهداشتی و آرایشی برای کشاورزان بسیار سودآور می باشد و نیاز به  حمایت همه جانبه مسؤولین محترم از این طرح مورد درخواست می باشد.

 

بررسی موانع و مشکلات سرمایه گذاری آقای مهدیزاده ( کشت بامبو و احیای صنعت بامبو در استان گیلان)

 

مهدیزاده ؛ سرمایه گذار ایرانی مقیم آلمان بیان داشتند: حدود یک سال و نیم است که در تلاش هستیم این طرح را که بسیار سود آور و اشتغال زا و بدون هیچ گونه اختلال زیست محیطی است را در استان مهیا کنیم. صنعت بامبو می تواند جایگزین خوبی برای محصولات دیگر کشاورزی بوده، بدون اینکه خطری را برای محصولات استراتژیک چون برنج و چای به همراه داشته باشد. حدود 600 گونه بامبو در جهان وجود داد که در حدود 37 میلیون هکتار کشت شده و از این مقدار 9 میلیون هکتار در هند، 6 میلیون هکتار در چین و بخشی در کشورهای آمریکای جنوبی و اروپایی کشت می شود. موارد استفاده این گیاه از جمله در پارکت سازی، صنایع غذایی، داروئی، پل سازی، وسایل خانگی، دوچرخه سازی، حصارسازی، صنایع دستی، تفریحی، آبرسانی، مبلمان و خانه سازی می باشد.

/ 0 نظر / 41 بازدید