آرزوهای 90 سالگی

آرزوهای ۹۰ سالگی                             آرتور سی کلارک نویسنده مشهور داستان های علمی - تخیلی از جمله «ادیسه فضایی ۲۰۰۱»، نودمین سالگرد تولدش را جشن گرفت و از طریق فیلم کوتاهی که در وب سایتش قرار داده بود، آرزوهای خود برای سال جدید را با طرفدارانش در میان گذاشت.                  

آرتور سی کلارک نویسنده مشهور داستان های علمی - تخیلی از جمله «ادیسه فضایی ۲۰۰۱»، نودمین سالگرد تولدش را جشن گرفت و از طریق فیلم کوتاهی که در وب سایتش قرار داده بود، آرزوهای خود برای سال جدید را با طرفدارانش در میان گذاشت.

در این پیام ۹ دقیقه یی که در خانه کلارک در کشور سریلانکا ضبط شده است او به عنوان نخستین آرزوی خود گفت؛ «من همواره باور دارم که ما در کائنات تنها نیستیم و موجودات دیگری نیز در سیارات دیگر وجود دارند اما همچنان در انتظار پیام یا نشانه یی از طرف آنها مانده ایم.» دومین آرزوی کلارک به بالا رفتن دمای کره زمین مربوط بود؛ «امیدوارم روزی را ببینم که جهان دست از اعتیادش به نفت بردارد و از منابع انرژی بدون مضرات و ضایعات استفاده کند. من مدت یک دهه است که در تلاشم سوختی جایگزین بیابم، اما می بینم که لازم است تکنولوژی بیشتر پیشرفت کند و این سوخت ها را برای عموم قابل استفاده کنند.» آرزوی سوم او نیز در مورد سریلانکا است؛ «من ۵۰ سال است که در سریلانکا زندگی می کنم و نیمی از این سال ها شاهد درگیری های غم انگیز و خشونت بار داخلی بوده ام. حالا می خواهم از صمیم قلب آرزو کنم که صلح پایدار در سریلانکا برای همیشه حاکم بماند.»

             

/ 0 نظر / 20 بازدید