کارخانه نساجی مازندران به مدار تولید باز میگردد "

..قدمت کارخانه های نساجی مازندران در قائمشهر به سال 1305 برمی گردد  کارخانه های نساجی مازندران شناسنامه قائمشهر به شمار می روند ..

 کارخانه نساجی شماره یک( قائم شهر) از سال 1305 فعالیت خود را با بیش از دو هزار نفر نیرو در زمینی بمساحت هشت هزار متر مربع در زمینه ریسندگی و بافندگی آغاز کرد.
این واحد صنعتی که از آن بعنوان مادر صنعت نساجی کشور یاد می شود در حال حاضر فعالیت چندانی ندارد و تنها با دویست نفر نیرو مشغول به کار است.

کارخانه نساجی شماره دو( طبرستان) نیز از سال 1343 فعالیت خود را در زمینی بمساحت 15 هزار مترمربع با شش هزار نفر نیرو در بخش های ریسندگی ، بافندگی و رنگریزی آغاز کرد.
در حال حاضر با روند تعطیلی و تعدیل نیروها این واحد صنعتی مهم نساجی کشور نیز تنها با 400 نفر پرسنل مشغول به فعالیت است
    میزان مصرف سرانه پارچه در کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر ۲ برابر میباشد و  پوشش لباس در جامعه اسلامی ما به گونه ای است که ضرورت توسعه صنعت نساجی را می طلبد.
     در گذشته های دور کشور ما به عنوان یکی از بازارهای مهم تجارت پارچه محسوب می شد، ولی در چند سال گذشته نسبت به صنعت نساجی اجحاف هایی صورت گرفته به گونه ای که خیلی از صاحبان کارخانجات نساجی تصمیم به تعطیلی کارخانجات خود و رفتن به سمت تکنولوژی های دیگر گرفتند.

 رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران گفت: با سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری سرمایه گذاران خارجی، کارخانه نساجی مازندران به مدار تولید باز میگردد ...  مدل سازی صورت گرفته برای پروژه نساجی مازندران می تواند الگوی مناسبی برای آن دسته از صنایع کشور باشد که هم اکنون به دلیل مشکلات فنی، مدیریتی و مالی با بحران رکود و ورشکستگی مواجه هستند ... شرکت نساجی مازندران به دلیل تنگناهای موجود حدود 50 میلیارد ریال در ماه ضرر می داد و این امر علاوه برخلاء تولید و استهلاک سرمایه و تجهیزات ،آثار اجتماعی بر نیروی کار این واحد تولیدی داشت ، با ورود سرمایه گذار خارجی، تجهیز و تزریق بالغ بر 300 میلیون دلار سرمایه، این واحد تولیدی به مدار تولید، تحول و توسعه باز خواهد گشت.

ایجاد 120 هزار متر مربع سالن کارخانه و ایجاد شش هزار فرصت شغلی وعده ای است که از سوی سرمایه گذار ترک کارخانه های نساجی مازندران داده شده است 
کارخانه نساجی شماره یک( قائم شهر) از سال 1305 فعالیت خود را با بیش از دو هزار نفر نیرو در زمینی بمساحت هشت هزار متر مربع در زمینه ریسندگی و بافندگی آغاز کرد.
 احیای کارخانه نساجی مازندران تأثیر مطلوبی بر تولیدات داخلی خواهد داشت.

/ 1 نظر / 54 بازدید
م.ص

چه ملت بدبختی هستیم ... تا کی!